wtorek, 13 marzec 2018 13:02

Awansowali do najlepszej ósemki w Województwie Podlaskim [Zdjęcia]

Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn z 3 powiatów Suwalskiego, Augustowskiego i Sokólskiego.

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Augustowie odbył się turniej finałowy grupy północnej województwa podlaskiego w piłce siatkowej chłopców. Sokółkę reprezentowały dwie szkoły: SP 1 oraz SP 2 z Oddziałami Integracyjnymi. Zespoły zostały podzielone na 2 grupy. Drużyna SP 1 Sokółka po zwycięstwie z Gimnazjum w Janówce i porażce z Gimnazjum nr 7 w Suwałkach zajęła 2 miejsce w grupie i awansowała do finałowej czwórki. W drugiej grupie ekipa SP 2 po zwycięstwie z SP 2 Suwałki i porażce z SP 2 Augustów również uplasowała się na drugiej pozycji z awansem do finałów.

W finałowej rozgrywce osłabieni brakiem dwóch podstawowych zawodników siatkarze z SP 2 w Sokółce ulegli drużynie z Suwałk. Natomiast ekipa SP 1 w Sokółce (również nie w optymalnym składzie) zwyciężyła z SP Augustów. W tym momencie pewne było, że ekipa z SP 7 Suwałki zapewniła już sobie 1 miejsce w turnieju, natomiast o tym kto zdobędzie drugie miejsce premiowane awansem do finałów wojewódzkich zadecyduje bezpośredni pojedynek Sokólskich drużyn, a ekipa z Augustowa musi się zadowolić trzecim miejscem. Ostatecznie to uczniowie SP 1 w Sokółce mogli się cieszyć ze zwycięstwa i awansu do najlepszej ósemki w Województwie Podlaskim.

SP 1: Mateusz Sadowniczyk (kapitan), Jakub Cichowlas, Jakub Grzesik, Ernest Władyko, Gabriel Jarosz, Maciej Zabłocki, Mateusz Skwarko, Piotr Kościuk. Opiekun/trener: Katarzyna Reszuta.
SP 2: Damian Kucharewicz (kapitan), Augustyn Jackiewicz, Konrad Rećko, Dawid Awdziej, Kacper Gudalewski, Szymon Karpowicz, Mateusz Łysik, Rafał Pyłko, Jakub Szmit. Opiekun/trener: Dorota Romanowicz.
Chłopcy na co dzień trenują w UKS Mikolo Sokółka."