• 1
  • 2


 

poniedziałek, 18 listopad 2019 16:00

Śledczym nie udało się znaleźć sprawcy [Film]

Nie będzie powtórnego dochodzenia w sprawie kłusownika, który zabił rysia w Puszczy Knyszyńskiej.

Sąd w Sokółce oddalił zażalenie na umorzenie postępowania, jakie wniosła Fundacja "Dzika Polska".
Swoje podejrzenia co do osób, które mogły to zrobić ma natomiast myśliwy z Wierzchlesia, na którego działkę podrzucono zabite zwierzę. On złożył do prokuratury zawiadomienie dotyczące fałszywych oskarżeń, bo w pierwszej kolejności podejrzenie padło na niego. To drugie śledztwo trwa.

Tu przeczytasz więcej: Była zbrodnia, kary nie będzie [Film]

Chodzi o zdarzenie, do którego doszło w styczniu. Bogdan Fiłonowicz - myśliwy, który prowadzi też skup dziczyzny - w swojej chłodni znalazł zabite i oskórowane zwierzę. Jak się okazało, był to ryś euroazjatycki, w Polsce gatunek rzadki i chroniony. Myśliwy wyjaśnia, że zwierzę było zamrożone - jego zdaniem - w profesjonalnej chłodni. Do prokuratury złożył zawiadomienie, bo ma podejrzenia, kto mógł podrzucić mu zabitego rysia. Jak tłumaczy - powodem była chęć zdyskredytowania jego osoby, bo wielu ludziom nie podoba się jego działalność. Bogdan Fiłonowicz twierdzi, że bardzo pilnuje, by nikt w lesie nie polował bez odpowiedniego zezwolenia i zgłoszenia. Zawsze takie przypadki zgłasza i jak mówi - są osoby, którym się to nie podoba.
To zawiadomienie do prokuratury wpłynęło w lipcu, do tej pory jednak niewiele udało się zrobić - uważa pełnomocnik myśliwego, mec. Rafał Jurowiec. Dlatego obawia się, czy wszystkie czynności uda się przeprowadzić w wymaganym terminie.
Prokurator Rejonowy w Sokółce - Artur Kuberski - potwierdza, że śledztwo się toczy, nie chce jednak mówić o żadnych szczegółach.

źródło: www.radio.bialystok.pl, Fundacja "Dzika Polska"

opr.WZ

 

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.