Klimatyzacja, płyta indukcyjna, czajnik i piekarnik to urządzenia, które według Polaków zużywają najwięcej prądu. Pokazują to wyniki badania przeprowadzonego przez IBRiS dla Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej. Tymczasem rankingi domowych urządzeń pobierających najwięcej prądu pokazują dużą rozbieżność pomiędzy deklaracjami, a rzeczywistością. Czy w takiej sytuacji jesteśmy w stanie faktycznie oszczędzać prąd?

czwartek, 01 wrzesień 2022 08:02

Zaproszenie na "Pożegnanie lata"

Stowarzyszenie Polanie zapraszają na "Pożegnanie lata" wszystkich mieszkańców wsi Polanki tych obecnych i tych byłych w najbliższą sobotę 3 września o godzinę 17.00 pod wiatę wiejską.

Na skrzyżowaniu ulicy Grodzieńskiej i Placu Kościuszki w Sokółce doszło do niebezpiecznej sytuacji.

Razem z naszą kamerą postanowiliśmy sprawdzić jak ten ostatni dzień wakacji spędza sokólska młodzież.

Oszczędzanie to kwestia, do której Polacy w ostatnim czasie przykładają coraz większą wagę. Biedronka daje tę możliwość swoim klientom od wielu lat każdego dnia, a od 29 sierpnia klienci mogą oszczędzać jeszcze skuteczniej i zdobywać dodatkowe oszczędności w ramach Wirtualnego Portfela, dzięki nowej akcji lojalnościowej sieci - „Gang Bystrzaków”. 

Tym razem z naszą kamerą zawitaliśmy do Kuźnicy. Zapraszamy do obejrzenia naszej krótkiej relacji

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Dąbrowie Białostockiej, w ramach projektu ,,Działania artystyczne młodych Dąbrowiaków’’, podczas wakacji odbyły się: warsztaty wokalne ( podzielone na dwie grupy), warsztaty kreatywnych zdjęć na instagram, warsztaty z facepaintingu oraz warsztaty z ozdób do włosów.

Ruszyły zapisy na 6. PKO Bieg Charytatywny, który po trzyletniej przerwie wystartuje 24 września 2022 r. na stadionach lekkoatletycznych 12 polskich miast. Celem tegorocznej imprezy, organizowanej przez Fundację PKO Banku Polskiego w ramach akcji „Biegajmy razem”, jest wsparcie opieki psychologicznej i psychiatrycznej w domach dziecka i placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

W miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Polski oraz Grand Grand Prix of Poland za liną !! Maja Żuk, niegdyś mieszkanka Sokółki i uczennica Sp. nr 1 Adama Mickiewicza w Sokółce została Wicemistrzynią Polski oraz Wicemistrzynią Grand Prix of Poland w slalomie kat. U-15 za liną !! 

Rosnące ceny surowców i problemy z jego dostępnością, bardzo wysoka inflacja i niepewność związana z napaścią na Ukrainę to jedne z głównych wyzwań, z jakimi mierzą się dziś przedsiębiorcy. Przemysł drzewny i meblarski, jedna z najważniejszych gałęzi polskiej gospodarki, obronną ręką wyszedł z pandemii. Czy po znakomitym roku 2021 krajową produkcję wyrobów z drewna czeka cykliczne załamanie?

Kontakt


POWIATOWY DOM KULTURY W SOKÓŁCE
ul. Adama Mickiewicza 11 
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 388681522
NIP: 5451823249

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv