×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 771.

Przed chwilą na naszego redakcyjnego maila dotarła informacja od widza.

Jedna z naszych Czytelniczek poinformowała nas dzisiaj, że na trasie Klimówka – Malawicze – Sokółka jest bardzo ślisko. Poprosiła o naszą interwencję.

Malowanie na mokro, po śniegu oraz trawie. Nasz Czytelnik poinformował nas o niecodziennym sposobie malowania pasów na stanowiskach parkingowych w centrum Sokółki.

Na piątkowej XXX sesji Rady Miejskiej w Sokółce, radna Dorota Babynko zaapelowała do mieszkańców gminy o niewyrzucanie śmieci przy okolicznych polach i lasach. Nie wszyscy niestety wzięli sobie ten apel do serca. Po weekendzie, w omawianym przez nią miejscu w okolicy Bogusz, śmieci przybyło. Wśród nich znalazło się kilka książek z danymi personalnymi. Sprawą zajmuje się Straż Miejska.

Pod koniec stycznia 2017 roku nasza redakcja poinformowana została, że na jednej z działek w Racewie nielegalnie składowane są odpady. Na miejscu jednak naszej ekipie odmówiono wstępu na teren zakładu. Wpuszczeni zostali jedynie przedstawiciele Starostwa i Urzędu Miejskiego w Sidrze. Właściciel działającej tam firmy udzielił nam wywiadu. Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału filmowego.

Pod koniec stycznia 2017 roku nasza redakcja poinformowana została, że na jednej z działek w Racewie nielegalnie składowane są odpady. Na miejscu jednak naszej ekipie odmówiono wstępu na teren zakładu. Wpuszczeni zostali jedynie przedstawiciele Starostwa i Urzędu Miejskiego w Sidrze. Dziś właściciel działającej tam firmy udzielił nam wywiadu.

Do naszej Redakcji zgłosiła się z prośbą o interwencję Bożena Kowejsza – samotna matka, pielęgniarka sokólskiego szpitala. Sprawa dotyczy przydziału i wynajmowania lokali, wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Powiatu Sokólskiego, a konkretnie lokali w bloku przy SP ZOZ w Sokółce. Pani Bożena stara się o mieszkanie od 2009 roku, jednak wciąż nie udało jej się go uzyskać. Sprawa dziwi o tyle, że kryteria spełnia już nie pierwszy raz. Na najbliższej sesji Rady Powiatu, radni mają głosować nad nową uchwałą, która znów zmieni zasady przyznawania lokali. Zapraszamy na nasz materiał wideo!

Jedna z mieszkanek bloku przy ul. Pocztowej, zwróciła uwagę naszej redakcji na stan placu zabaw na jej osiedlu. Łuszcząca się farba na ławkach i zjeżdżalni, brak piasku w piaskownicy i porozrzucane wokół szkło. O przyczyny zaistniałe sytuacji zapytaliśmy w Spółdzielni Mieszkaniowej.

Do naszej redakcji zgłosili się po raz kolejny mieszkańcy, którzy w okresie zimowym mają problem z poruszaniem się po drodze w swojej miejscowości. Skarżą się, że nie jest ona odśnieżona ani posypana.

Stanisław Kieżel - Sołtys wsi Nowa Kamionka zaprosił nas dzisiaj na protest z udziałem mieszkańców.

Mieszkańcy ul. Gałczyńskiego w Sokółce borykają się z nie lada problemem. Droga, przy której usytuowane są ich posesje, zamieniła się w istne grzęzawisko. Po bezskutecznych interwencjach w Urzędzie Miejskim, poprosili o pomoc naszą Redakcję. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja na miejscu oraz jak ustosunkowuje się do niej władza.

Od kilku dni w Sokółce malowane są pasy. Wielu kierowcom nie podoba się to, w jaki sposób prowadzone są prace.

Jeden z naszych Czytelników zgłosił się do nas ze swoimi wątpliwościami, odnośnie znaku ustawionego przy Sokólskim Ośrodku Kultury (zakaz zatrzymywania). Czy za zatrzymanie się w tym miejscu grozi nam mandat? Sprawdź, co ustaliliśmy.

Jeden z naszych Czytelników poinformował nas o niedziałającym oświetleniu na ulicy Broniewskiego w Sokółce.

Od tego roku w Spółdzielni Mieszkaniowej w Sokółce zmieniły się zasady rozliczania kosztów centralnego ogrzewania. Informacje na temat nowego systemu trafiły już do mieszkańców. Jednak dla większości z nich są one nie do końca przejrzyste. Sokółczanie obawiają się przede wszystkim, że ich rachunki za ciepło znacznie wzrosną. O tym, czy mają podstawy do obaw, co się zmienia i dlaczego, rozmawialiśmy z prezesem SM - Jerzym Saciłowskim.

Strona 1 z 2

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv