• 1
  • 2
  • 3
  • 4

 

 

KLIKNIJ, ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ.

czwartek, 12 lipiec 2018 12:00

Tak cenną lekcję zapamiętają na długo [Zdjęcia]

Jak zachować się w obliczu różnego rodzaju niebezpieczeństw? Przekonali się młodzi harcerze.

W dniach 2 i 10 lipca 2018 r. funkcjonariusz komórki ds. kontrolno – rozpoznawczych KP PSP Sokółka wraz ze strażakami Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej przeprowadzili wizytacje obozów harcerskich.

W pierwszej połowie lipca br. na terenie powiatu sokólskiego w ramach letniego wypoczynku dzieci i młodzieży zorganizowane zostały 2 obozy harcerskie:

- na terenie Gospodarstwa Agroturystycznego „LUDMIROWO” w Zalesiu, gmina Sidra,
- na terenie Bazy Harcerskiej „KAMIONEK” w Kamiennej Nowej, gmina Dąbrowa Białostocka.

Wizyty przeprowadzone przez funkcjonariuszy PSP miały na celu rozpoznanie terenu obozów pod kątem wdrożenia i spełnienia warunków bezpieczeństwa, min. dokonywano sprawdzenia wyznaczonych miejsc zbiórki do ewakuacji, miejsc bezpiecznego schronienia oraz dojazdów na teren obozowisk. Ponadto podczas spotkania:

- zapoznano uczestników obozów ze sposobem alarmowania oraz postępowania na wypadek zagrożenia ze szczególnym uwzględnieniem pożarów, gwałtownych wyładowań atmosferycznych, obfitych opadów deszczu i gradu oraz silnych porywów wiatru,
- sprawdzono działanie systemów łączności radiowej i komórkowej pomiędzy komendantami obozów a Stanowiskiem Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sokółce,
- w ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo” przeprowadzono pogadanki z zakresu prewencji społecznej dotyczące zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku,
- zaprezentowano i omówiono sprzęt znajdujący się na wyposażeniu wozów bojowych JRG Sokółka i Posterunku w Dąbrowie Białostockiej, zapoznano dzieci ze specyfiką pracy strażaka, jego rolą w systemie bezpieczeństwa oraz profilaktyką w zakresie bezpieczeństwa pożarowego w życiu codziennym.
- poinstruowano dzieci jak zachować się w obliczu różnego rodzaju niebezpieczeństw występujących podczas wakacji oraz przypomniano zasady korzystania z numerów alarmowych 998 i 112.

Wizytacje obozowisk przez strażaków PSP oraz inne służby wynikają z podpisanego przez komendanta głównego PSP, komendanta głównego Policji oraz dyrektora generalnego Lasów Państwowych „Protokołu uzgodnień w zakresie wzmocnienia bezpieczeństwa na obozach harcerskich pod namiotami” z przedstawicielami organizacji harcerskich w dniu 21 czerwca 2018 roku.Źródło: sokolka.straz.bialystok.pl

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. OS. CENTRUM, nr 17
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.