• 1
  • 2
  • 3
  • 4

 

 

czwartek, 18 październik 2018 17:00

Wirtualnie spacerowali ulicami wielu zakątków Polski [Zdjęcia]

Szukali miejscowości i stron internetowych szkół, z których dotarła pierwsza partia pocztówek z pozdrowieniami.

Członkowie koła historycznego pracowali dzisiaj z aplikacją Maps Google. Szukali miejscowości i stron internetowych szkół, z których dotarła pierwsza partia pocztówek z pozdrowieniami. Wirtualnie spacerowali ulicami wielu zakątków Polski. Jak widać na załączonej naszej mapie Polski, otrzymane kartki pocztowe zostały umiejscowione zgodnie z ich położeniem geograficznym. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę i z zainteresowaniem śledzili działalność szkół, które nas pozdrowiły.

Działania grupy uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Nowym Dworze upamiętniające 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, którzy włączyli się do akcji koordynowanej przez Zespół Nauczycieli Geografii na Facebooku. Projekt uzyskał zgodę Pełnomocnika Rządu ds Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej na wykorzystanie identyfikacji wizualnej Programu Wieloletniego "Niepodległa".

"Projekt łączy ze sobą, w niecodzienny sposób, ponad 100 szkół z całej Polski. Uczniowie, jak i nauczyciele, którzy wezmą udział w akcji nigdy nie spotkali się osobiście, nie znają się nawet z widzenia. To przykład oddolnej inicjatywy, zapoczątkowanej na Facebooku w grupie “Nauczyciele geografii”.
Udział w akcji może stać się wyjątkową lekcją geografii, historii, j. polskiego oraz świetną odskocznią od prostych form dzisiejszego komunikowania się.

Uczniowie będą mieli możliwość dokonania niewielkiego czynu upamiętniającego wielkie poświęcenie milionów Polaków w drodze do odzyskania niepodległości. Jednocześnie stu szkołom w stu miastach Polski prześlą pozdrowienia z okazji tego święta, pokazując, że Polacy potrafią czcić święta narodowe w sposób niosący pozytywne przesłania. Rozpropagują w ten sposób również swoje szkoły i miasta w całym kraju, bo pozdrowienia będą zawierały krótką notkę informującą o nadawcy, a widokówka będzie przedstawiała jego miejscowość.

W dzisiejszych czasach tradycyjne wysyłanie pocztówek odchodzi w niepamięć. Uczniowie piszą do siebie przede wszystkim maile, SMSy czy też wiadomości na portalu społecznościowym. Wszyscy idziemy z duchem czasu zapominając, że pisanie tradycyjnych pozdrowień ćwiczy motorykę, wyobraźnię i cierpliwość oraz w oczywisty sposób rozwija kreatywność. Wysyłanie widokówek jest czymś wyjątkowym, magicznym, regionalnym i bardzo często staje się oryginalną pamiątką na długie lata, dlatego warto przypomnieć ten sposób komunikowania się."

Album będzie zawierał fotorelację z naszych działań. Zaprezentujemy również wszystkie pozdrowienia otrzymane ze 100 szkół znajdujące się na liście nr 5.

źródło: Szkoła Podstawowa w Nowym Dworze

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. OS. CENTRUM, nr 17
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.