×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.
wtorek, 12 marzec 2019 16:00

Zmiany i ułatwienia dla zdających w białostockim WORDzie

Od teraz nie będzie kolejek, a egzaminy można zdawać także wieczorami i w soboty.

Od 1 marca br. w dni robocze (od poniedziałku do piątku) został wydłużony czas prowadzenia egzaminów praktycznych dla kandydatów. Nowe godziny to 7.30–19.30, czyli można do nich przystąpić również późnym popołudniem lub wieczorem, po zakończeniu pracy lub zajęć w szkole i na studiach.

Ośrodek jest również otwarty we wszystkie soboty. Egzaminy teoretyczne i praktyczne będą się odbywać w te dni w godz. 7:30-15:30. Inna ważna zmiana, wprowadzona również od marca, dotyczy tych zdających, którym nie udało się zaliczyć egzaminu praktycznego – o ile czują się na siłach, do powtórki mogą przystąpić jeszcze tego samego dnia!

Białostocki WORD zlikwidował również kolejkę oczekujących na przystąpienie do egzaminu.

- Jeszcze niedawno trzeba było liczyć ją w tygodniach od momentu zapisania się na egzamin do pierwszego wolnego terminu, obecnie to tylko kilka dni – informuje Paweł Tokarewicz z białostockiego ośrodka. - Skrócił się też czas oczekiwania na egzamin. Niegdyś normą było ponad godzinne oczekiwanie, obecnie to przeważnie kwestia dosłownie kilkunastu minut! Przykład z 1 marca: maksymalny czas oczekiwania na egzamin na prawo jazdy kategorii B wyniósł 56 minut, zaś minimalny to 0 (słownie: zero) minut. Średnia za cały dzień wyniosła 15 minut.

Kolejne ułatwienia będą dotyczyć obcokrajowców. – Planujemy uruchomić egzaminy praktyczne w języku angielskim oraz niemieckim, a niewykluczone, że w dalszej kolejności również po rosyjsku lub białorusku – zapowiada Tokarewicz.

 We współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Białymstoku, WORD zaczyna wiosną kampanię społeczną skierowaną głównie dla dzieci z klas I-III, które zaczynają samodzielnie pokonywać drogę ze szkoły do domu. Ośrodek zaprasza wszystkie szkoły do udziału w akcji – przedstawiciele ośrodka i policjanci odpowiedzą na każde zaproszenie, przyjadą na spotkanie z dziećmi z przygotowanymi prezentacjami multimedialnymi, filmami szkoleniowymi oraz sesją zajęć praktycznych.

Źródło: www.wrotapodasia.pl

Fot: WORD Białystok

opr./PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv