wtorek, 30 kwiecień 2019 16:00

Pracowity weekend zawodników AS Falcon Sokółka [Zdjęcia]

We wszystkich spotkaniach zdobyli łącznie 55 bramek.

Młodzieżowe rozgrywki ligowe rozpoczęły sie na dobre. W ostatni weekend piłkarze AS Falcon Sokółka rozegrali 21 meczów, z czego aż 12 wygrali i 3 zremisowali. We wszystkich spotkaniach zdobyli łącznie 55 bramek. Poniżej krótkie relacje z meczów i turniejów.

TRAMPKARZ C1
W sobotnie popołudnie zawodnicy prowadzeni przez Radosława Kabelis mecz 3. kolejki II Ligi Wojewódzkiej Trampkarzy. Na własnym boisku podejmowali Hetmana Białystok.
Pierwsza połowa spotkania przebiegała pod nasze dyktando. Już w 6 minucie, po podaniu Pawła Czaplejewicza w sytuacji sama na sam znalazł się Daniel Mrozowicz. Pewnym strzałem przy dalszym słupku pokonał bramkarza gości. 20 minut później było już 2:0. Po dośrodkowaniu Filipa Strankowskiego w polu karnym najlepiej odnalazł się Karol Kuczko i zdobył swoją debiutancką bramkę w w barwach Akademii.
Druga połowa to zdecydowane ataki gości. Nasza defensywa spisywała się dobrze, ale w 50 i 75 minucie spotkania dała się zaskoczyć. Zamiast spokojnego prowadzenia mieliśmy emocje do samego końca. W doliczonym czasie gry bramkę na wagę trzech punktów zdobył Daniel Mrozowicz. To już 5 bramka Daniela na wiosnę. Ostateczny wynik 3-2. Aktualnie zespół z Sokółki zajmuje pierwsze miejsce z dorobkiem 9 pkt.

MŁODZIK D1
Drugiej porażki w tym sezonie doznali Młodzicy naszej Akademii. W sobotę na własnym boisku ulegli AP Hattrick Białystok 0:6. Aktualnie nasz zespół zajmuje 6 lokatę. Kolejne spotkanie zespół Młodzika rozegra 5 maja w Białymstoku z tamtejszą AP Talent.

ORLIK E1
W ostatnią sobotę II turniej rozegrały dwa zespoły Orlików prowadzone przez Wojciecha Wąsowicza. Pierwszy zespoł dwókrotnie wygrywał i remisował oraz doznał jednej porażki. asz drugi zespoł tego dnia wygrał jedno spotkanie, jedno zremisował i trzy razy musiał uznać wyższość rywali. Kolejne dwa durnieje zostaną rozegrane w Sokółce.

ORLIK E2
W niedzielę drużyna Orlika rocznika 2009 rozgrywała turniej ligowy w Augustowie. Chłopcy spisali się bardzo dobrze wygrywając 3 mecze i wskakując na I miejsce w swojej grupie.

Wyniki:
AS Falcon 7:1 Korona Dobrzyniewo (Kamil Kozak x1, Jakub Jacewicz x1, Benito Schiro x2, Szymon Czajkowski x3)
AS Falcon 3:0 Akademia 2012 Suwałki
AS Falcon 5:1 Sparta Augustów (Kamil Kozak x2, Szymon Czajkowski x3)

ŻAK F1
Turniejem w Raczkach zmagania ligowe rozpoczeli zawodnicy Radosława Bogusławskiego. Tego dnia nasi Żacy byli w bardzo dobrej formie i pewnie wygrali dwa spotkania. W bezpośrednim starciu o pierwsze miejsce w grupie nieznacznie ulegli zespołowi z Suwałk. Walka o pierwsze miejsce i awans do Finałów Wojewódzkich z pewnością będzie się toczyła do ostatniej kolejki.

Wyniki:
AS Falcon 3:0 Czarni Czarna Białostocka
AS Falcon 4:1 Polonia Raczki
AS Falcon 0:1 AP Wigry Suwałki

ŻAK F2
Pierwsza kolejka ligowa rocznika 2011 - Dobrzyniewo Duże.
Rozegraliśmy bardzo dobry turniej w upalny dzień, wygrywając 3 mecze i 1 przegrywając.