piątek, 28 luty 2020 10:34

OGŁOSZENIE O PRZETARGU PUBLICZNYM [Film]

Burmistrz Sokółki, działając w imieniu Gminy Sokółka zaprasza do składania ofert w publicznym przetargu pisemnym, nieograniczonym dotyczącym zbycia udziałów będących własnością Gminy Sokółka - spółki pod firmą: Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo - Handlowe "AGROMECH".

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Sokółce posiada 21 666 udziałów, które stanowią 85% kapitału zakładowego, z zastrzeżeniem zobowiązania nabywcy do nabycia tych spośród pozostałych udziałów, co do których prawa nieodpłatnego nabycia nie wykonają uprawnieni pracownicy Spółki.

Cena wywoławcza wynosi 2 296 596 złotych, po 106,00 złotych za udział. Wartość udziałów w spółce ustalona została na podstawie raportu z wyceny aktywów i pasywów spółki według stanu na dzień 30 listopada 2019 roku.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo - Handlowe "AGROMECH" sp. z o. o. posiada 4 atrakcyjne nieruchomości, w tym 3 zabudowane o łącznej powierzchni 18 804 m2.

Użytkownikiem wieczystym gruntów jest Spółka, natomiast właścicielem gruntów jest Gmina Sokółka. Nieruchomości położona jest w dzielnicy przemysłowo-składowej Sokółki na obrzeżach zabudowy miasta.

Istniejąca na trzech działkach zabudowa to 8 budynków wraz z wiatami. Budynki o charakterze produkcyjnym, magazynowym i administracyjno-socjalnym o łącznej powierzchni użytkowej 2114,7 m2.

Jednak najistotniejsze jest atrakcyjne położenie nieruchomości. Plac wokół budynków z dojazdami oraz parkingiem jest utwardzonym w części płytami betonowymi i asfaltem. Teren nieruchomości w większości jest trwale ogrodzony.

W zasięgu nieruchomości znajduje się  infrastruktura techniczna jak sieć energetyczna, wodociągowa, kanalizacyjna, sanitarna oraz deszczowa.

Od strony południowej nieruchomości jest położona bocznica kolejowa biegnąca do bazy paliwowej PKN „ORLEN”.

Aktualnie  prowadzona jest rewitalizacja linii Nr 57, szeroki tor od granicy państwa w Kuźnicy do stacji w Geniuszach oraz budowa w bezpośrednim sąsiedztwie nieruchomości, terminala przeładunkowego firmy BARTER z dostępem do szerokiego toru.

W nieodległym czasie planowana jest budowa terminala intermodalnego firmy PCC (przeczytać należy Pi Si Si)  INTERMODAL oraz potencjalny rozwój i budowa kolejnych terminali przeładunkowych, w ramach tzw. „Nowego Jedwabnego Szlaku”, m. in. PKP CARGO w Geniuszach.

Istotne jest dobre skomunikowanie nieruchomości zarówno w sferze transportu drogowego jak i kolejowego - normalno i szeroko torowego, które w ciągu najbliższych lat będzie jeszcze lepsze, z uwagi na:

            *  rozpoczęte przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad prace przygotowawcze związane z przebudową drogi krajowej Nr 19 na odcinku od Kuźnicy (granica z Republiką Białoruś) przez Sokółkę do Białegostoku,  w standardzie drogi ekspresowej 2 jezdniowej 4 pasmowej,

            *  planowana przebudowa linii kolejowej Nr 6 na odcinku od Białegostoku przez Sokółkę do granicy państwa (dobudowa 2 toru i remont  obiektów       inżynierskich).

            * coraz bardziej realna staje się koncepcja wydłużenia szerokiego toru ze stacji Geniusze do stacji Wasilków wraz z budową tzw. „suchego portu” w tej miejscowości.

 URZĄD MIEJSKI W SOKÓŁCE
16-100 Sokółka, Plac Kościuszki 1

Telefon: +48 085 711-09-00
Faks: +48 085 711-09-11
E-poczta: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
E-poczta dla spraw urzędowych: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zapraszamy do udziału w przetargu.

 

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv