środa, 17 maj 2023 16:00

Pierwsze dwa "kiwaczki" przyszły na świat [Film]

Dzisiejszy poranek powitał nas dwoma młodymi bociankami, które wykluły się w naszym bocianim gnieździe. Łącznie było pięć jaj, czekamy z niecierpliwością na wyklucie się pozostałych trzech.

Pierwsze pisklęta wylęgają się z jaj po około 33 dniach inkubacji. Po wylęgnięciu się pisklęta bociana białego są niewielkie i niesamodzielne. Na początku są pokryte białym puchem, który stopniowo zostaje zastąpiony pierzem. Rodzice bociana białego wspólnie zajmują się opieką nad młodymi. Karmią je, dostarczając pożywienie w postaci ryb, płazów, gryzoni i innych małych zwierząt, które zdobywają na pobliskich polach i wodach.

Pierwsze pisklęta spędzają większość czasu w gnieździe, a ich skrzydła rozwijają się stopniowo. Stopniowo uczą się chodzić i poruszać po gnieździe, a następnie zaczynają podnosić się na swoich skrzydłach i eksperymentować z lotem. Cały ten proces rozwoju trwa kilka tygodni.

Bociany białe są wędrownymi ptakami, które opuszczają gniazda po zakończeniu sezonu lęgowego i migrują na południe, aby spędzić zimę w cieplejszych klimatach. Po kilku latach, gdy osiągną dojrzałość płciową, samice i samce bocianów białych zwykle wracają na miejsce swojego urodzenia, aby tam założyć własne gniazdo i kontynuować cykl rozmnażania.

Bocian biały jest symbolicznym ptakiem i jest powszechnie kojarzony z ochroną przyrody i opieką nad środowiskiem naturalnym.

Zachęcamy Państwa do obserwacji życia bocianów na naszej transmisji na żywo.

 

TRANSMISJA NA ŻYWO Z BOCIANIEGO GNIAZDA:

 

 

opr./TL/

 

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv