poniedziałek, 22 maj 2023 12:00

To już komplet. Piąte pisklę w bocianim gnieździe [Film]

Dzisiaj w godzinach porannych wykluło się ostatnie pisklę z piątki rodzeństwa, jest to niesamowite zdarzenie, które mogą Państwo obserwować w naturalnym środowisku.

Bocianie jaja mają okres inkubacji trwający zwykle od 33 do 34 dni. Matka i ojciec bociana na zmianę wysiadują jaja, aby zapewnić im odpowiednią temperaturę.
Gdy czas wyklucia się zbliża, pisklę wewnątrz jaja zaczyna aktywnie poruszać się i kopać. To powoduje pierwsze pęknięcie w skorupce jaja.
Pisklę kontynuuje kopanie i pęka coraz większą część skorupy. Zwykle korzysta z tzw. „jaja-zęba”, specjalnej struktury na szczycie dzioba, która mu pomaga. Może to potrwać kilka godzin lub nawet dłużej, zanim pisklę całkowicie wydostanie się z jaja.
Matka i ojciec bociana mogą pomagać pisklęciu w wydostaniu się z jaja, usuwając resztki skorupy i pomagając mu wypchnąć się na zewnątrz.
Po wykluciu się z jaja, pisklę jest bezbronne i zwykle leży w gnieździe. Rodzice karmią je pokarmem regurgitowanym, a pisklę rośnie i rozwija się w ciągu kolejnych kilku tygodni, zanim będzie gotowe do opuszczenia gniazda.
Wyklucie się bociana to fascynujący proces, który można obserwować w świecie przyrody. Jest to ważny moment w życiu bociana i oznacza początek jego podróży w dorosłe życie.

 

 

/TL/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv