czwartek, 04 wrzesień 2014 11:23

Sokółczanie walczyli w regatach [FOTO]

W ostatni weekend sierpnia na j. Wigry w porcie Bryzgiel, odbyły się XVII Otwarte Regaty o Puchar Prezesa F.M. Forte S.A.

Wystartowały następujące klasy:  Omega sport, Omega standard, Micro. Nasz klub
reprezentowała załoga w składzie:

Wojciech Dziurdź

Adam Dziurdź

Adam Grygoruk

Wiatr był niesprzyjający - wiało z prędkością 1 w skali Beauforta, chwilami 2.

Odbyły się trzy biegi po trasie kąt i śledź. Nasi koledzy walczyli jak lwy zajmując kolejno miejsce 3, 1, 2. Po spłynięciu na wszystkich czekał ciepły posiłek. Na zakończenie pierwszego dnia regat, wieczorem zaczęła się impreza żeglarska z beczką piwa i zespołem szantowym "A-QQ" z Augustowa. W trakcie zaczął padać deszcz, ale nie przeszkodziło to w kontynuowaniu zabawy.

Drugiego dnia regat, w niedzielę, odbył się jeden wyścig. Naszym kolegom przyszło się walczyć przy totalnej flaucie, przy
wietrze o sile 1 w skali Beauforta. Załoga zdobyła pierwsze miejsce. Po podsumowaniu dni zmagań nasi reprezentanci uplasowali się na 1 miejscu! Następnym punktem regat był Bieg Samotni pamięci żeglarzom, którzy odeszli na wieczną wachtę.

Tegoroczny wyścig został poświęcony naszemu koledze śp. Markowi Morawskiemu. Wystartowało 12 sterników. Wojciech Dziurdź dzielnie się spisał zajmując 2 miejsce. Na zakończenie były gratulacje oraz wręczenie pucharów