niedziela, 03 wrzesień 2023 15:21

Tłumy ludzi na Dożynkach Gminnych w Igryłach [Zdjęcia]

Dożynki to wyjątkowe święto, które podsumowuje trud pracujących rolników, sadowników i ogrodników. Jest to również doskonała okazja do spotkania się wszystkich mieszkańców gminy i wspólnego świętowania.

Ceremonia dożynkowa rozpoczęła się od uroczystej Mszy świętej polowej, która była momentem modlitwy i podziękowania za tegoroczne plony.

Uczestnicy dożynek tradycyjnie dzielili się chlebem upieczonym z tegorocznych plonów, co symbolizuje współpracę i solidarność społeczności wiejskiej.

Podczas uroczystości można było wysłuchać okolicznościowych przemówień, delektować się występem Miejskiej Orkiestry Dętej z Sokółki oraz podziwiać różnorodne występy lokalnych artystów.

Nie zabrakło również stoisk służb mundurowych, promocyjnych, profilaktycznych i handlowych, które dodatkowo wzbogaciły wydarzenie.

Każdy z uczestników mógł skosztować pysznych potraw przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich, które podzieliły się nimi bezpłatnie.

Podczas dożynek odbył się również konkurs na najsmaczniejsze ciasto z jabłkami, w którym wzięli udział mieszkańcy gminy Sokółka.

Dla najmłodszych uczestników festynu przygotowano wiele atrakcji, takich jak jazda konna, dmuchańce, lody, wata cukrowa i wiele innych.

Od godziny 15:30 na naszej scenie zaplanowane są dwa niesamowite koncerty, zespołu Azalisz oraz Exaited.

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv