wtorek, 10 październik 2023 09:00

Skradziony rower przykrył gałęziami.

Augustowscy policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież roweru. 33-latek zabrał niezabezpieczony rower spod sklepu. Po przejechaniu kilku kilometrów próbował ukryć jednoślad przykrywając go gałęziami. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Dyżurny z augustowskiej jednostki Policji, otrzymał zgłoszenie o kradzieży niezabezpieczonego roweru spod sklepu. Na miejscu policjanci ustalili, że sprawcą zdarzenia może być 33-letni mieszkaniec Augustowa. Potwierdziły to również nagrania z monitoringu. Funkcjonariusze od razu pojechali w rejon osiedla, gdzie mieszka znany im mężczyzna. 33-latek gdy zobaczył mundurowych próbował uciekać między bloki. Już po chwili był w rękach policjantów. Po zatrzymaniu wskazał funkcjonariuszom, gdzie ukrył rower. Policjanci odnaleźli jednoślad w pobliskim lesie. Był przykryty gałęziami. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 33-latka ponad 2 promile alkoholu i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Aby ograniczyć ryzyko kradzieży warto więc pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

  • nigdy nie pozostawiaj niezabezpieczonego roweru – nawet na chwilę;
  • pamiętaj, że skuteczniejsze są dwa zabezpieczenia, im więcej czasu zajmie złodziejowi ich pokonanie, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że stracimy swój rower;
  • jeśli nie masz osobnego pomieszczenia do przechowywania roweru, zabierz go do mieszkania;
  • zadbaj o jak najlepsze zabezpieczenie pomieszczeń, w których znajduje się rower;
  • zwracaj uwagę na osoby, które wchodzą do Twojej klatki schodowej;
  • zachowaj kartę gwarancyjną roweru, a jeśli już jej nie masz to spisz numer fabryczny roweru, jego nazwę i cechy szczególne – te dane znacznie ułatwią policjantom odzyskanie pojazdu w przypadku jego kradzieży;
  • sfotografuj należący do Ciebie jednoślad;
  • oznakuj swój rower.

 Źródło: augustow.policja.gov.pl

/TL/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv