środa, 03 styczeń 2024 08:00

Sokólska policjantka na wolnym zatrzymuje pijanego kierowcę.

Sokólska policjantka w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę. 51-latek mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie, przyjechał na jedną ze stacji paliw.

Na szczęście dzięki czujności funkcjonariuszki mężczyzna zakończył swoja podróż. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Sokólska policjantka w czasie wolnym od służby, na stacji paliw uniemożliwiła dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Kiedy wychodziła z budynku, minęła się z mężczyzną, który był pod wyraźnym działaniem alkoholu. Gdy mężczyzna wsiadł za kierownicę audi, funkcjonariuszka postanowiła zakończyć jego podróż. Zauważyła, że na stację wjeżdża patrol sokólskich kryminalnych. Poprosiła ich o pomoc i wspólnie z nimi podeszła do samochodu. Mundurowi uniemożliwili 51-letniemu kierowcy dalszą jazdę, o czym powiadomili dyżurnego sokólskiej komendy. Przybyli na miejsce policjanci z drogówki zbadali mężczyznę na zawartość alkoholu. Okazało się, że miał on ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Podczas rozmowy mieszkaniec gminy Sokółka powiedział mundurowym, że pił alkohol od kilku dni. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: https://sokolka.policja.gov.pl/

 

opr./TL/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv