poniedziałek, 25 marzec 2024 11:00

Sokólska Omega triumfuje na V Otwartych Mistrzostwach Północnego Mazowsza i Miedzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików [Zdjęcia]

W miniony weekend młodzi pływacy sokólskiej OMEGI rywalizowali w Mławie i Suwałkach, podczas V Otwartych Mistrzostw Północnego Mazowsza w pływaniu pod Patronatem Burmistrza Miasta Mława oraz Miedzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 i 13 lat w Suwałkach.

W Suwałkach klub reprezentowały Aleksandra Joszczyk i Maja Kozaczyńska. Ola uzyskała 4 rekordy życiowe i była 4 w wyścigu na 100 metrów stylem grzbietowym, zaś na 200 metrów stylem grzbietowym oraz na 100 i 200 metrów stylem klasycznym była 7. Maja uzyskała 3 rekordy życiowe i była 8 na 100 metrów stylem klasycznym i 400 metrów stylem dowolnym , zaś na 200 metrów stylem zmiennym była 9.

W Mławie wystartowało 12 zawodników OMEGI, którzy zdobyli 17 medali, w tym 4 złote, 7 srebrych i 6 brązowych.

W kategorii wiekowej 11 lat:

Lena Matys – zdobyła dwa srebrne medale na 50 metrów stylem dowolnym i na 100 metrów stylem zmiennym oraz brązowy medal na 50 metrów stylem klasycznym;

Aleksandra Tur – zdobyła złoty medal na 50 metrów stylem motylkowym, srebrny medal na 50 metrów stylem grzbietowym oraz  brązowy medale na 100 metrów stylem zmiennym;

Lena Staranowicz – zdobyła srebrny medal na 50 metrów stylem motylkowym;

Dominika Olchowik – zdobyła dwa brązowe medal na 50 metrów stylem klasycznym i 50 metrów stylem motylkowym;

Ada Kozaczyńska – zdobyła brązowy medal na 100 metrów stylem klasycznym;

W kategorii wiekowej 14 lat:

Aleksandra Stupak – zdobyła dwa złote medale na 50 i 100 metrów stylem grzbietowym oraz srebrny medal na 100 metrów stylem zmiennym;

W kategorii wiekowej 15lat i starsi:

Dawid Uljasz ( rocznik 2007 ) – zdobył złoty medal na 100 metrów stylem klasycznym ioraz 2 srebrne medale na 100 metrów stylem zmiennym i 50 metrów stylem klasycznym;

Amelia Jurgiel ( rocznik 2008 ) –zdobyła brązowy medal na 100 metrów stylem zmiennym;

Bardzo dobre rezultaty i nowe rekordy życiowe odnotowali pozostali zawodnicy UKS OMEGA:  Anastazja Paszko, Natalia Glińska, Aliaksandra Savashynskaya oraz Iza Paszko.

Zajmując wysokie miejsca indywidualnie i drużynowo udowadniamy, że ogrom pracy wykonany przez naszych podopiecznych przynosi wymierne efekty. Zarząd klub wraz z trenerami Konradem Stackiewiczem i Rafałem Czarneckim  jest dumny z osiągnięć naszych pływaków.

Źródło:UKS OMEGA