• 1

  


 

piątek, 04 wrzesień 2015 10:45

"Nasze miasto Sokółka" wyjątkowa wystawa fotograficzna w sokólskiej Bibliotece

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na wystawę fotografii ph. "Nasze miasto Sokółka" autorstwa Krzysztofa Frejusa i Marcina Gwiazdowskiego. Ekspozycja będzie czynna do końca września, od poniedziałku do soboty, w godz. pracy biblioteki.

Krzysztof Frejus - pierwszy aparat fotograficzny dostał na Pierwszą Komunię Świętą. Już wtedy zapałał miłością do fotografii, ale fotografował tylko dla siebie. Dopiero po wielu latach, odważył się pokazać szerszemu gronu swoją pasję. Było to na Komunii wnuka - podarował mu wtedy m.in. zdjęcie wywołane w formie obrazu. Zachwyt ludzi jego fotografiami znacznie go ośmielił, więc zaczął się dzielić swoją twórczością publicznie. Wrześniowa wystawa w Bibliotece Publicznej w Sokółce jest kolejnym etapem jego drogi w karierze fotografa.

Pan Krzysztof z sentymentem wspomina aparaty na kliszę, wtedy każde ujęcie było przemyślane, ponieważ ilość zdjęć była ograniczona. Dzisiaj robi się zdjęcia póki jest siła w dłoniach, aby w końcowym efekcie wybrać te najlepsze.

Krzysztof Frejus od 11 lat mieszka w Sokółce. Przeprowadził się tu z Warszawy. Zachwyca go życzliwość mieszkających tu ludzi i piękne niepowtarzalne krajobrazy.

Marcin Gwiazdowski - pasjonat fotografii. Pierwszy kontakt z fotografią miał jeszcze w dzieciństwie, kiedy obserwował ojca przy wykonywaniu zdjęć. Swoją przygodę z aparatem fotograficznym rozpoczął 10 lat temu, kupił wtedy profesjonalny sprzęt. Początkowo zdjęcia wykonywał rodzinie i przyjaciołom. Obecnie zajmuje się głównie fotografią reportażową w czasie uroczystości i świąt. W ostatnim czasie współpraca z Krzysztofem Frejusem zaowocowała rozwinięciem zainteresowań także ujęciami krajobrazowymi, których niewielką część można zobaczyć na wrześniowej wystawie.

Katarzyna Bulkowska -Biblioteka Publiczna w Sokółce

To nie pierwsza wystawa twórczości Krzysztofa Frejusa w Sokółce. Zapraszamy do obejrzenia ubiegłorocznej (3.11.2014) relacji z wystawy:

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv