• 1
  • 2
  • 3

 

 

KLIKNIJ, ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ.

wtorek, 31 maj 2016 10:23

Jak to jest z bocianami... [Film i Zdjęcia]

Jak się okazuje, „nasza” bociania rodzinka cieszy się coraz większą popularnością. Gniazdo obserwują osoby z różnych części kraju i z zagranicy. Są wśród nich także oficjalni Rodzice Chrzestni Bystrzaka i Spryciuli. Ostatnie wydarzenia obfitowały w wiele komentarzy, zapytań oraz propozycji od naszych Widzów. Część z Was pytała, czy wyrzucenie pisklaka jest normalne. Niektórzy zauważyli też, że częstotliwość karmienia młodych jest mała. Odpowiedzi na te pytania udzielił nam Robert Konował, nadleśniczy Nadleśnictwa Krynki.

O waszym wielkim zainteresowaniu świadczy masa komentarzy na stronie i wiadomości pozostawionych na naszym numerze interwencyjnym. Niestety wyrzucone pisklę nie przeżyło.

Z tego miejsca chcielibyśmy także serdecznie pozdrowić Rodziców Chrzestnych Bystrzaka i Spryciuli - p.Monikę i jej podopiecznych: Magdę, Marcina, Mateusza, Darka, Pawła, Celinę, Monikę, Janka, Samuela, Kubę, Magdę ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 ze Szkoły Przysposabiającej do Zawodu w Krakowie. Taką wiadomość otrzymaliśmy po wyrzuceniu pisklaka z gniazda:

"Pomimo, że dzisiaj jest dosyć smutny dzień dla WIELBICIELI GNIAZDA, to jednak właśnie dlatego postanowiłam  napisać do Was.

Moi uczniowie byli przygotowani na to, że nie wszystkie jajka mogą się wykluć i nie wszystkie pisklęta doczekają wylotu z gniazda. Ich ptasi rodzice najlepiej będą wiedzieć, jak opiekować się maluchami. Więc teraz będziemy mocno trzymać kciuki za dwa bocianki oraz Bystrzaka i Spryciulę.  

Dzieci bardzo poważnie podchodzą do obserwacji, które kontynuują od marca. Stale odwiedzamy inne strony opisujące życie i zwyczaje tych ptaków. Zaznaczyliśmy w kalendarzu, kiedy bocianki się wyklują i to sprawdziło się. Zaznaczyliśmy również, kiedy wylecą z gniazda. Choć będą wtedy wakacje, wiem że dzieci nadal będą kibicować swoim ULUBIEŃCOM.

Dzieci najbardziej żałują, że NASZE GNIAZDO jest tak daleko od Krakowa i, że nie możemy go sami obejrzeć.

Jesteśmy wdzięczni, że dzięki Wam poszerza się nasza wiedza i rozwija się miłość do NATURY."

Poniżej zdjęcia Rodziców Chrzestnych Bystrzaka i Spryciuli:

 

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. OS. CENTRUM, nr 17
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.