poniedziałek, 28 listopad 2016 08:54

Wielobój Pływacki w Augustowie [Zdjęcia]

26 listopada odbył się Wielobój Pływacki o Puchar Dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie. Rywalizowało ze sobą 278 zawodników z 12 klubów z naszego regionu oraz klub z Litwy. Sokółkę reprezentowały kluby UKS Omega oraz UKS Batory.

Zmagania pływaków odbywały się w 6 kategoriach wiekowych. Zawody były wymagające, sprawdzające wszechstronność oraz szybkość zawodników. Mogli oni startować we wszystkich stylach pływackich na dystansach sprinterskich (50m, 100m). Prowadzona była klasyfikacja wielobojowa, na zakończenie której nagradzano 10 najlepszych zawodników oraz zawodniczki w poszczególnych kategoriach wiekowych (decydowała suma punktów Fina za 3 starty). Była też prowadzona klasyfikacja wielobojowa Open na najlepszego zawodnika i zawodniczkę całych zawodów.

Pływacy UKS Omega przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza oraz Rafała Firsa zdobyli w tej rywalizacji 21 medali: 4 złote, 8 srebrnych oraz 9 brązowych.
W najmłodszej kategorii wiekowej (10 lat i młodsi) znakomicie spisały się Oliwia Radel i Iga Kuklicz. Oliwia zdobyła złoty medal na dystansie 50m stylem grzbietowym oraz srebrny na 100m stylem zmiennym. Iga wywalczyła również dwa medale: srebro w wyścigu na 50m stylem grzbietowym i brąz na 100m stylem zmiennym. W klasyfikacji wielobojowej w swojej kategorii wiekowej Oliwia zajęła drugie miejsce, Iga była trzecia.

W kategorii wiekowej 11 lat najlepsze starty zanotował Daniel Mrozowicz i Oliwia Steć. Daniel sięgnął po brąz na 50m stylem klasycznym. Był też czwarty na 100m stylem zmiennym. W klasyfikacji wielobojowej dało mu to wysokie, czwarte miejsce. Oliwia Steć pokazała się z bardzo dobrej strony na dystansie 50m stylem klasycznym, zajmując trzecie miejsce. Świetnie zaprezentowała się sztafeta dziewcząt 4 x 50 m stylem dowolnym w kategorii 11 lat i młodsi w składzie: O. Steć,  J. Łopatecka, O. Radel, I. Kuklicz, zdobywając srebrny medal.

W roczniku 2004 bardzo dobre starty odnotowała Zuzia Rogowicz, zdobywając dwa medale: srebro na 100m stylem dowolnym oraz brąz na 50m stylem grzbietowym.

W roczniku 2003 Agnieszka Ancypo zwyciężyła w klasyfikacji wielobojowej. Aga zdobyła złoty medal na dystansie  100m stylem dowolnym, srebrny na 50m stylem motylkowym oraz brązowy na 100m stylem zmiennym. Ilość zdobytych podczas startów punktów FINA dała jej III miejsce w kategorii Open całych zawodów. Medalistką w roczniku 2003 została również Julia Sołoniewicz, która zdobyła brązowy medal na 50m stylem motylkowym.   Wśród chłopców bardzo dobrze spisał się Eryk Michałowski, który stanął na drugim stopniu podium w wyścigu na 50m stylem klasycznym i dwukrotnie był czwarty w rywalizacji na dystansie 100m stylem dowolnym i zmiennym. W klasyfikacji wielobojowej  Eryk zajął IV miejsce.

W roczniku 2002-2001 trzykrotnie na podium stawała Gabrysia Czarnowicz. Zdobyła trzy brązowe medale na dystansach: 50m stylem grzbietowym, 100m stylem zmiennym oraz 100m stylem dowolnym. W końcowej klasyfikacji wielobojowej w swojej kategorii wiekowej zajęła III miejsce. Medalistką w tym roczniku została również Gabriela Poczobutt Odlanicka, która zwyciężyła rywalizację na dystansie 50m stylem klasycznym. W klasyfikacji wielobojowej Gabrysia zajęła IV miejsce. Z tej grupie zawodniczek bardzo dobry start zaliczyła również Magda Pietrych, ocierając się o podium (była czwarta) na dystansie 100m stylem dowolnym.

W roczniku 2000 i starsi  o trzy medale wzbogaciła się Ola Rogowicz. Ola zdobyła  złoty medal na dystansie 50m stylem motylkowym oraz dwa srebrne na 100m stylem dowolnym i 100m stylem zmiennym. W końcowej klasyfikacji wielobojowej Ola zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Dobrze spisali się pozostali zawodnicy UKS Omega: Maja Garkowska, Maja Bakun, Justyna Łopatecka,  Paweł Czaban, Michał Miszkin, Bartek Grzyb i Szymon Kochanowski, którzy włączyli się w rywalizację na zawodach i poprawili rekordy życiowe.

Informacje i zdjęcia publikujemy dzięki uprzejmości UKS Omega.