piątek, 02 grudzień 2016 14:16

INTERWENCJA: Zimowe malowanie na "mokro" [Zdjęcia]

Malowanie na mokro, po śniegu oraz trawie. Nasz Czytelnik poinformował nas o niecodziennym sposobie malowania pasów na stanowiskach parkingowych w centrum Sokółki.

- Jak tak można malować pasy. Nie dość, że jest zimno i mokro to jeszcze malowany jest śnieg, trawa i piasek. Zero jakiejkolwiek staranności. Na dodatek Ci Panowie, którzy malowali te pasy byli bardzo agresywni i wulgarni wobec innych kierowców. Zamknęli cały parking i nikogo tam nie wpuszczali nawet tam gdzie skończyli już pracę. Na dodatek samochody, które stały tam wcześniej zostały ubrudzone farbą, bo pasy były malowane wokół nich. - czytamy w wiadomości do redakcji przesłanej przez oburzonego Czytelnika. (Dane personalne do wiadomości redakcji).

O komentarz poprosiliśmy Urząd Miejski w Sokółce.

- To malowanie na placu przed Urzędem Miejskim w Sokółce nie jest na zlecenie Gminy Sokółka. Malowanie wykonuje firma realizująca zlecenie Generalniej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w ramach przebudowy skrzyżowania w centrum miasta. Firma wykonująca przebudowę skrzyżowania korzystała z placu w ramach kontraktu.  Na zakończenie prac  firma była zobowiązana do odmalowania pasów na stanowiskach.  Uważam, że takie malowanie podlega gwarancji. Widać że dzisiejsza pogoda jest fatalna na wykonywanie takich czynności i sądzę że GDDKiA będzie egzekwować od tej firmy, a my od GDDKiA egzekwować  aby to było zrobione porządnie - powiedział nam Antoni Stefanowicz, zastępca Burmistrz Sokółki.

Z tą sprawą zwróciliśmy się do rzecznika prasowego GDDKiA w Białymstoku.

- Roboty nie zostały jeszcze przez nas odebrane i nie zostaną dopóki wykonawca - na swój koszt -  tego nie poprawi. Natomiast sam stan nawierzchni parkingu  jest w gestii  władz Sokółki - stwierdził Rafał Malinowski, Główny Specjalista ds. Komunikacji Społecznej GDDiK  w Białymstoku.

/szw, ppr/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv