sobota, 06 styczeń 2018 10:00

Po zwycięstwo sięgnęli piłkarze z „Browary Hills” oraz ekipa „Złotego Krążka” [Zdjęcia]

Z piłkarskiej murawy na lodowisko. Znamy już zwycięzców sylwestrowych turniejów 2017.

Od piątku do soboty (29-30.12.2017 r.) na obiektach sportowych OSiR w Sokółce odbywały się turnieje sylwestrowe o Puchar Burmistrza Sokółki. Na boisku ze sztuczną murawą rywalizowali piłkarze, 12 amatorskich drużyn zostało podzielonych na 4 grupy. Pierwszego dnia rozegrano mecz w fazie grupowej, natomiast w sobotę dokończono turniej. Do finałowej czwórki awansowały zespoły: „Kats/Katy”, „KOR-GAZ”, „Browary Hills” oraz „4 FUN”. W pierwszym meczu półfinałowym ekipa „Browary Hills dość pewnie pokonała „4 FUN” 5:1 i zameldowała się w finale. Drugi półfinał przysporzył dużo więcej emocji, po bardzo wyrównanym meczu drużyna KATS/KATY okazała się minimalnie lepsza od „KOR-GAZ” 3:2. Po krótkiej przerwie piłkarze przystąpili do decydujących spotkań o miejsca 1-4. Pojedynek o miejsce 3 przyniósł wiele emocji. Po upływie regulaminowego czasu gry był remis 2:2, a o zwycięstwie musiał zadecydować konkurs rzutów karnych, w których lepsi okazali się piłkarze „4 FUN” (5:4). Ekipa „KOR-GAZ” musiała zadowolić się 4. miejscem. W meczu finałowym po zwycięstwo pewnie sięgnęli piłkarze „Browary Hills” pokonując 4:1 ekipę „KATS/KATY”. Po zakończeniu turnieju piłkarskiego sylwestrowa rywalizacja przeniosła się na Miejskie Lodowisko.

Do turnieju hokeja przystąpiły dwie drużyny: „Amatorzy” oraz „Złoty Krążek”. Mecz podzielony został na 3 tercje po 10 minut. Po pierwszej części gry był remis 1:1. Decydująca była druga tercja, w której ekipa „Złotego Krążka” wypracowała dwubramkową przewagę (3:1). Początek trzeciej części gry również nie układał się po myśli „Amatorów”, szybko stracona czwarta bramka zmusiła ich do postawienia wszystkiego na jedną kartę. Lawinowe ataki zaczęły przynosić skutek, bramka na 2:4 dodała wiary Amatorom. Pomimo kilku okazji hokeiści „Złotego Krążka” nie zdołali odpowiedzieć celnym trafieniem. Za to „Amatorzy” dołożyli jeszcze jedną bramkę na 3:4 i na kilka minut przed końcowym gwizdkiem wynik stawał się sprawą otwartą. Mimo bardzo emocjonującej końcówki meczu wynik nie uległ zmianie i to zawodnicy „Złotego Krążka” mogli się cieszyć ze zdobycia Pucharu Burmistrza Sokółki.

Źródło: OSiR Sokółka