• 1
  • 2

  

sobota, 13 styczeń 2018 08:00

 Zareaguj gdy zobaczysz człowieka w potrzebie

Zziębnięty mężczyzna czekał na autobus, aby wrócić do domu. Pomogli mu funkcjonariusze sokólskiej policji.

W dniu 03 stycznia 2018 roku policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zostali skierowani w rejon przystanku autobusowego w Sokółce, gdzie przez kilka godzin siedział mężczyzna, który mógł potrzebować pomocy. Jak ustalili mundurowi zziębnięty mężczyzna czekał na autobus, aby wrócić do domu. Ponadto, okazało się, że ma on problemy z poruszaniem się o własnych siłach. W związku z tym policjanci pomogli mężczyźnie i odwieźli go do miejsca zamieszkania.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce realizują działania „Nie bądźmy obojętni”. W ramach codziennych patroli, zwłaszcza wtedy gdy temperatura spada poniżej zera, mundurowi nawet kilkukrotnie w ciągu doby sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby zagrożone zamarznięciem. W ten sposób pomogli mieszkańcowi Sokółki, któremu groziło wychłodzenie.

W okresie zimowym sokólscy policjanci prowadzą działania profilaktyczne pn. „Nie bądźmy obojętni”. Każdego dnia zwracają większą uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia czy też nocować bezdomni. Są to pustostany, altanki działkowe czy klatki schodowe. Odnajdując tam osoby bezdomne, mundurowi proponują pomoc. W zależności od zastanej sytuacji, jest to chociażby przewiezienie do ciepłych miejsc, w których osoby mogą zjeść ciepły posiłek i bezpiecznie przespać się. Celem działań jest przede wszystkim zapobieganie przypadkom śmierci z powodu wychłodzenia organizmu.

O miejscach, gdzie przebywają osoby bezdomne możemy powiadomić Policję poprzez skorzystanie z policyjnego narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, wybierając ikonkę "bezdomność" i zaznaczając to miejsce na mapie. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy, a w przypadku potwierdzenia objęte nadzorem w ramach działań "Nie bądźmy obojętni".

Funkcjonariusze apelują o reagowanie, gdy widzimy człowieka w potrzebie. Warto zajrzeć także do sąsiada, który mieszka samotnie i sprawdzić czy nie potrzebuje pomocy. W razie zauważenia osoby, której grozi wychłodzenie organizmu - poinformujmy o tym natychmiast Policję dzwoniąc pod numer 997 lub 112.

Źródło: www.sokolka.policja.gov.pl

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. OS. CENTRUM, nr 17
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.