czwartek, 23 październik 2014 16:12

W Sokółce wspólnie modlono się o pokój [FOTO]

Dziś na placu przed Pomnikiem Wielokulturowości w Sokółce, do wspólnej modlitwy o pokój i sprawiedliwość, stanęli przedstawiciele różnych religii: muzułmańskiej, prawosławnej, katolickiej.

 

 

 

 

Na uroczystości obecni byli m.in.: Burmistrz Stanisław Małachwiej, Zastępcy Burmistrza - Krzysztof Szczebiot i Piotr Bujwicki, Starosta Sokólski Franciszek Budrowski, Maciej Szczęsnowicz z Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej Bohoniki, Wicewojewoda Podlaski Wojciech Dzierzgowski oraz uczestnicy projektu „Wzbogaćmy się wielokulturowością” organizowanego przez Uniwersytet Trzeciego Wieku i Środowiskowy Dom Samopomocy w Sokółce.

Modlitwę w intencji pokoju i sprawiedliwości wspólnie odmówili: imam Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej Bohoniki Aleksander Bazarewicz, proboszcz parafii prawosławnej św. Aleksandra Newskiego ks. mitrat Włodzimierz Misiejuk oraz ks. Marcin Kuczyński z parafii św. Antoniego w Sokółce.

Po odmówieniu modlitwy Wicewojewoda, w imieniu Prezydenta RP, odznaczył Srebrnym Krzyżem Zasługi Piotra Bujwickiego. Odznaczenie to wyjątkowe wyróżnienie prezesa LGD „Szlak Tatarski” za propagowanie tożsamości religijnej i kulturowej mniejszości etnicznych w Polsce. O docenienie zasług i przyznanie odznaczenia Piotrowi Bujwickiemu, wnioskowała Muzułmańska Gmina Wyznaniowa Bohoniki.

 

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv