sobota, 23 maj 2015 18:17

Wspólna modlitwa w Bohonikach [Zdjęcia]

Dziś w Bohonikach wspólnie modlono się o Pokój i Sprawiedliwość na Świecie.

Wspólna modlitwa odbyła się pod patronatem Tomasza Miśkiewicza, muftiego Muzułmańskiego Związku Religijnego w Rzeczypospolitej Polskiej. Na uroczystości pojawili się m.in.: ambasador Turcji, imamowie z Litwy, Estonii, Polski i krajów arabskich, księża, przedstawiciel organizacji TIKA, Marszałek Województwa Podlaskiego, Starosta Sokólski, Burmistrz Sokółki, wójtowie gmin przylegających do Sokółki czy Prezes Stowarzyszenia LGD.

-Tę modlitwę organizujemy co roku, aby pokazać, że my jako muzułmanie chcemy współpracować, nawiązać wspólny dialog ze wszystkimi. Nie tylko z chrześcijanami, ale także jesteśmy otwarci na wszystkich ludzi dobrego serca. Chcemy wspólnie modlić się i budować jedność, tak jak nauczał Jan Paweł II. Modlimy się o pokój, żeby nie było żadnych oszczerstw, pomówień jednej wiary na drugą wiarę. Chcemy, aby wszystkie wiary się jednoczyły. – powiedział nam Maciej Szczęsnowicz z Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej Bohoniki.

Po przemowach zebrani przeszli pod meczet, gdzie nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi.
- Dzięki dotacjom z firmy TIKA wyremontowaliśmy część ogrodzenia i plac naokoło meczetu. Chcemy podpisać też dokumenty z ministrem Turcji na dalsze remonty i inne działania na rzecz gminy. – dodał Maciej Szczęsnowicz.

Z tej okazji przy meczecie posadzono dziś także dąb. Następnie wszyscy zebrani przystąpili do modlitwy.

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv