wtorek, 03 wrzesień 2019 19:29

Dąbrowa Białostocka: Koncerty, pieczone kiełbaski oraz pokaz ratownictwa drogowego [Dron,Film i Zdjęcia]

Połączenie Festynu Rodzinnego oraz Gminnego Dnia Pamięci, był "strzałem w dziesiątkę".


Parkin przy kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika już od godzin popołudniowych przyciągnął do siebie spore grono mieszkańców gminy Dąbrowa Białostocka.
Na zgromadzonych gości czekały koncerty, pyszne kiełbaski z ogniska, bigos oraz popcorn. Najmłodsi mieszkańcy mogli do późnego wieczoru korzystać z dmuchanych zjeżdżalni. Dzięki jednostce OSP Olsza było można ochłodzić się dzięki rozstawionej kurtynie wodnej. Na scenie zaprezentowały się dąbrowskie zespoły "Ad Rem" oraz "Solatium", gwiazdą festynu była grupa "Wyrwani z Niewoli" która porwała zgromadzoną publiczność do wspólnego śpiewu oraz zabawy.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska medyczne z możliwością wykonania pomiaru ciśnienia krwi oraz ilości cukru za pomocą glukometru. Na przygotowanym stoisku Centrum Onkologi z Białegostoku można było zasięgnąć informacji o profilaktyce oraz sprawdzeniu piersi, oraz poznać metody badania.
Na miłośników motoryzacji czekała kolekcja zabytkowych motocykli, której właścicielem jest Pan Andrzej Parfieńczyk z Dąbrowy Białostockiej. Prawdziwe widowisko przedstawiła jednostka z OSP Olsza prezentując pokaz ratownictwa drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Festyn Rodzinny zakończył się mszą świętą w kościele, po mszy na placu Kościuszki przy pomniku "Zasłużonych dla Dąbrowy" zostały złożone znicze i kwiaty.
Impreza została objęta patronatem honorowym Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, zaś organizatorem Był Burmistrz Dąbrowy Białostockiej i Przewodniczący Rady Miejskiej oraz Miesjko-Gminny Ośrodek Kultury w Dąbrowie Białostockiej.
Imprezę można zaliczyć do udanych, mieszkańcy gminy w dobrych humorach spędzili wspólnie czas, organizatorzy stanęli więc na wysokości zadania. Jest szansa, że taka impreza będzie odbywać się cyklicznie.

Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji.

 

/FL,TL/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv