poniedziałek, 15 styczeń 2024 10:03

Kierował autobusem, mając 0,5 promila.

foto: lubuska.policja.gov.pl foto: lubuska.policja.gov.pl

Sokólscy policjanci przeprowadzili rutynową kontrolę trzeźwości około godziny 7:00, podczas której zatrzymali do kontroli kierowcę autobusu szkolnego. Badanie wykazało, że mężczyzna miał w organizmie 0,5 promila alkoholu.

Policjanci ustalili, że kierowca dopiero co wyjechał, aby odebrać dzieci. W związku z tym incydentem zatrzymano prawo jazdy kierowcy. Sprawa będzie teraz prowadzona przez odpowiednie służby, aby podjąć dalsze kroki w związku z naruszeniem przepisów dotyczących prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu.

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzą w całym kraju działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Mundurowi skupią się na kontroli autobusów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

 

Wykaz punktów kontroli autobusów

 

Źródło: sokolka.policja.gov.pl

 

opr./TL/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv